Аргентина против Колумбије: Лионел Меси инспирисао Ла Албиселестеа за финале Копа Америке

СПОРТ
  • Тесан бег за Аргентину пошто су победили Колумбију са 3-2 на пенале и пласирали се у финале Копа Америке
  • По головима Лаутара Мартинеза и Едвина Кардоне обе екипе су поништиле један другог после 120 минута
  • Едвин Кардона, који је изједначио Колумбију у 61. минуту, на крају је изгубио последњи пенал

Аргентина се пласирала у финале Копа Америке по први пут од 2016. године пошто је у среду, 7. јула, на стадиону Бразилија на стадиону Насионал де Бразил победила Колумбију са 3-2 из пенала.

Крекер се развукао у распуцавање након што ниједна страна није могла да покаже супериорност, а утакмица је завршила нерешеним резултатом 1-1 у нормалном регуларном периоду, а затим и додатним минутама.

Ла Албицелесте је сјајно почео утакмицу са Лионелом Месијем који је добро комбиновао са Лаутаром Мартинезом и довео аргентинску страну у вођство само седам минута након сусрета.

Аргентина против Колумбије: Лионел Меси инспирише Ла Албиселестеа за финале Копа Америке
Лионел Меси слави голмана Емилијана Мартинеза након што је Аргентину послао у финале Копа Америке. Фото: НЕЛСОН АЛМЕИДА/АФП
Извор: Гетти Имагес

Гол је донео вођство људима Лионела Скалонија у првим минутама утакмице, али је гол Луиса Дијаза на асистенцију Едвина Кардоне поништио рани гол Аргентинаца.

Прочитајте такође

Фудбалер храбро запроси лепу девојку на терену; фанови гага у видеу

Сви напори оба тима да заврше утакмицу у року од 90 минута нису се остварили и упустили су се у додатних 30 минута, што такође није довело до гола ни за једну страну.

Међутим, 14-струки шампиони су постигли три своја ударца са тачке, док је Колумбија успела да убаци само два од својих пет удараца у задњи део мреже - чиме је створила пролаз Месију и његовим људима да прођу у финале.

Аргентина ће играти против Бразила у финалу Копа Америке

Сада ће се суочити са земљом домаћином Бразилом за титулу, јер се капитен Барселоне нада да ће освојити своју прву титулу за своју земљу на сениорском нивоу.

Аргентина се бори за своју 15. титулу у Купу Америке, док се Селекао надају да ће освојити своју 10. титулу освојивши последње издање на домаћем терену.

Италија је победила Шпанију у финалу Еура 2020

ИЕН.цом.гх раније је објављено да се Италија пласирала у финале Еура 2020 након што је запањила Шпанију током пенала у свом полуфиналном сусрету одржаном на стадиону Вембли у уторак увече, 6. јула.

Кристијано Роналдо руши рекорде, 11 голова на евроголовима и најбољи стрелац Португала са 106 голова

Обе екипе су одиграле нерешено 1-1 после продужетка пре него што су извели епско извођење једанаестераца након што ниједна страна није постигла победнички гол након продужетака.

Алваро Мората, који је постигао изједначење у продужетку, смањен је са хероја на нулу након што је промашио кључни ударац са тачке и омогућио Италији да запечати напредак, а све захваљујући Жоржињу који је хладно убацио одлучујућу.